Naši dodavatelé

Jsme zastánci lokálních surovin, proto chceme využívat především neanonymních dodavatelů z okolí, se kterými se osobně známe a můžeme se spolehnout na kvalitu jejich produktů. Nejsme žádní militantní bio fanatici, u kterých byste nenalezli ani stopu globální civilizace, ale pokud si můžeme vybrat, dáváme vždy přednost kvalitě surovin před jejich nejnižší cenou.
 
Současně považujeme za správné podporovat a spolupracovat s místními dodavateli. Všude ve vyspělém gastronomickém světě je přirozené, že se jí a pije především to, co se pěstuje a produkuje v místě, kde se zrovna nacházíme. Tato myšlenka je nám velice blízká a snažíme se jí řídit i při naší práci.
 
RYBÍ SÁDKY LETY
Našim výhradním dodavatelem sladkovodních ryb jsou Rybí sádky v Letech - místní firma vzdálená jen pár stovek metrů od naší restaurace. To nám umožňuje mít pouze čerstvé ryby, často i několikrát denně. Náš jídelní lístek i aktuální nabídky pružně reagují právě na to, co je právě v sezoně a v sádkách k dispozici. A to dává smysl!
 
TÁTŮV SAD
Pár kilometrů od nás, v Líšnici, manželé Abtovi pěstují, lisují, kvasí a nefiltrují jablka. Výsledkem jejich tvrdé práce je řemeslný cider, který během pár let ovládl českou první ligu tohoto nápoje. Je poctivý a snese nejpřísnější srovnání i se zahraniční špičkou. To je pro nás jasný argument, proč mu dát přednost před globálními napodobeninami, které jsou k mání na každé benzinové pumpě.
 
CAFENEO
Jsme nadšenci dobré kávy a malou pražskou pražírnu Cafeneo, od které jsme si brali kávu občas domů, jsme si vybrali i do restaurace. Líbí se nám - krom toho, že to není žádná komerční tuctovka - jejich filosofie. Kávu nám praží de facto na míru - žádné řeči, ale zkoušení různých druhů káv při míchání naší finální směsi, a také mnoho pokusů jejího pražení, dokud jsme nebyli se "svou kávou" spokojeni.
 
PIVOVAR HOSTOMICE
Zvláště v letních měsících náš pivní sortiment rádi oživujeme něčím zajímavým, co není všude. A když se rozhlédneme po okolí, nelze přehlédnout malý pivovar v Hostomicích pod Brdy. Sládek Štěpán Kříž jej před pár lety vydupal ze země zpět do funkčního provozu. Zaměřuje se na spodně kvašená piva plzeňského typu, která se vyznačují pěknou řízností a výraznějším chmelovým charakterem.
 
KRONDORF
V této minerální vodě se potkává několik důležitých faktorů, které jsou pro nás rozhodující: jedná se o produkt, který svou kvalitou patří do světové špičky, je to český produkt, nejedná se o žádnou masovku a dělají ho velmi sympatičtí lidé. Minerální ručně láhvovaná voda Krondorf výborně chutná, nemá žádnou defektní chuťovou stopu, je skvěle mineralizovaná a má výborné digestivní účinky. Z těchto důvodů zkrátka patří na stůl k dobrému jídlu a vínu.
 
ČESKÝ CHŘEST
Během chřestové sezóny připravujeme pokrmy z této úžasné chutné a zdravé zeleniny. Tradice jejího pěstování vychází z výborných podmínek v okolí města Mělníka, kde se - v Hostíně u Vojkovic - nachází i největší producent mělnického chřestu, společnost Český chřest. Nakupujeme zde v sezóně několikrát týdně a připravujeme pokrmy v tradiční a jednoduché úpravě, aby chuť chřestu co nejlépe vynikla.